Založila jsem si blog

Za těch deset let, co používám internet, jsem stvořila bezpočet různých blogů. Většina měla jepičí život. Nejvíc si cením svých článků na blogu iDNES. Psala jsem na něj hlavně o politice, jenže to mě po nějaké době omrzelo, uvědomila jsem si, že tak trochu mlátím prázdnou slámu. Co v osmnácti víte o politice a potažmo o světě? Ale i tak jsou ty staré články pěknou retrospektivou.

Pak jsem nějakou dobu psala na WordPress, Blogger, Tumblr, Posterous a neustále migrovala z jednoho blogovacího systému na druhý. WordPress mi přišel zbytečně složitý, Blogger divný a Tumblr moc jednoduchý. Posterous byl fajn, dokud ho nepředělali na nějaké Spaces nebo co. No a před několika dny jsem si začala pohrávat s myšlenkou blogerské reinkarnace. Během posledního roku mě (byť ne úplně) omrzel Twitter, Facebook používám minimálně, deník je poněkud jednostranná záležitost (minimálně do té doby, než Moleskine přijde s Tom Riddle edicí), a tak nemám kam ventilovat svoje názory a představy. A chybí mi komunikace mezi autorem a čtenářem. Proto jsem původně uvažovala, že se vrátím na blog iDNES, kde nebyla nouze o reakce čtenářů, ale nakonec jsem se rozhodla pro vlastní doménu. Bude to moje království, jen moje a nikoho jiného. Když se mi zachce, budu psát o Pokémonech, jindy třeba o Kantově kategorickém imperativu, zkrátka budu psát o všem možném. Jen doufám, že moje blábolení přitáhne čtenáře. Třeba jo.

1 komentář u „Založila jsem si blog

  1. xChaos

    Vzhledem k tomu, jak moc „blogování“ vyšlo z módy, je tohle rozhodnutí přinejmenším obdivuhodné 🙂 (a tahle platforma je asi jedna z nejlepších, co na to prozatím jde použít…. minimálně komentáře jsou tu super)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *